středa 14. června 2017

Pohodové spaní v cyklosedačce

Cyklosedačka je geniální vynález. Už několik let intenzivně používáme Hamax Siesta. Františka (5 let) jsme na ní ještě na podzim občas vezli do školky. Letos cyklosedačku osedlala malá Běla (1 rok) a je nadšená. 

Jen jedna věc nám na cyklosedačce vadila. Pokud dítě usne, přestože je sedačka sklopena do spící polohy, stejně dítěti padá hlava a tělíčko se bortí dopředu. 

Co s tím? 

Kamarád Honza (dodatečně velký dík!) nám poradil jednoduchý, ale funkční trik. Na dětskou přilbu připevníte gumičku s háčky (my tomu říkáme gumicuk) a tu, jakmile dítě usne, zaháknete za sedačku. Zní to hrozivě, ale tah na hlavičku je minimální a dítě může v pohodě spát. Včera jsem poctivě testovali. Bělka hodinu spala a my jeli různé povrchy (asfalt, díry v asfaltu, šotolinu, z kopce, do kopce). Hlavička byla pořád v lehkém záklonu a dítě se krásně vyspalo.  Co s dítětem, které v sedačce spí, ale vy už potřebujete zastavit?

Opět geniálně jednoduché řešení. Sundat sedačku i s dítětem a někde ji opřít. Budete ale potřebovat dva lidi. Jeden drží kolo a mačká čudlík na odepnutí sedačky, druhý sundává sedačku.A ještě jeden tip na závěr.
Nedávno jsme si pořídili zpětné zrcádko. Skvělá věc, když potřebujete vidět na dítě v cyklosedačce nebo cyklovozíku. Také máte přehled o provozu za vámi. Zrcádko je sklopné, což hodně oceňujeme. Při přenášení kola do bytu nebo při nakládání do vlaku je menší šance zničení. 

A úplně poslední tip :-)
Pod přilbu je nejlepší čepice Roli. Měl jí František a má jí i Bělka. Pěkně sedí a dětem sluší i bez přilby.

Letním cyklovýletům zdar :-)

PS: Kam se letos chystáte? My se těšíme na Třeboňsko.