středa 11. prosince 2013

Ostrava potřebuje zásah!

V úterý 10. 12. proběhla v Cooltouru vernisáž projektu Městské zásahy Ostrava 2013.
Kdo nezná koncept projektu Městské zásahy, tak základní info zde.

Sešlo se celkem 58 návrhů a podstatná část návrhů měnila centrum Ostravy - jak přilákat do centra města lidi, jak zvýšit bezpečnost a uživatelskou příjemnost. 

Nejvíce mě oslovily projekty, které se snažily řešit osu nádraží Ostrava, střed - Fukušima (Nová Karolína) - Masarykovo náměstí. Chodím tam často a pokaždé řeším, kudy mám jít - kudy je to nejkratší, nejbezpečnější, nejpříjemnější. 

Zaujal mě také návrh Ondry Vysloužila. Malá Kodaň zní přímo idylicky :-) 

Projekt revitalizace nádraží Vítkovice na muzeum dopravy nezní taky špatně. Je to velkorysá budova v bruselském stylu a v současné době chátrá a prakticky už neplní svoji původní funkci. 

Velké téma byla proluka na Masarykově náměstí. Bazén, trh, víceúčelové hřiště, lávky vznášející se nad propadající se dlažbou...

Celkově jsem nadšená, že se podařilo tuto akci nakonec v Ostravě zrealizovat. Ještě v týmu Ostravy 2015 jsme na tom projektu pracovali, ale po neúspěchu v soutěži o  EHMK 2015 přišla stopka od města a projekt padl v zapomnění. Proto chci moc poděkovat týmu, který stojí za MZO, že se do toho pustili a hlavně projekt dotáhli do šťastného konce. Díky!