pátek 28. března 2014

Jak vybrat odrážedlo?

Dostáváme často dotazy, jak jsme vybírali odrážedlo pro našeho syna a proč jsme se rozhodli pro tento výrobek. Protože v naší car-free rodině plní odrážedlo funkci dopravního prostředku (a nejen zábavy), vybírali jsme skutečně pečlivě, s ohledem na to, aby se synovi na kole jezdilo opravdu dobře. 

Po důkladném průzkumu trhu jsme se rozhodli pro First BIKE "STREET".

Zde je desed důvodů proč First BIKE:

1. Nízká hmotnost
Odrážedlo váží 3,9 kg. Ostatní běžná odrážedla mají 4 a více kilo (dokonce i kolem 7 kilo). Nízká hmotnost je důležitá pro dítě i pro rodiče. Lehké odrážedlo dokáže zvednout i menší dítě, dokáže ho vést vedle sebe, při pádu se na něj nesvalí nic těžkého. A já zase ocením, že když syn nechce zrovna jezdit, unesu odrážedlo v pohodě v ruce i na delší vzdálenost.

2. Kvalitní rám
Je vyrobený ze speciálního plastu, který je velmi odolný, pružný a zároveň pevný. Design rámu je velmi chytře vymyšlen, takže se mi dobře drží a nosí. Má taky reflexní prvky, takže i když venku zatmíme (což se nám při našem zimním ježdění stávalo často), jsme vidět. 

3. Nedají se přetočit řídítka
Vidlice má omezený rozsah otáčení, takže se řídítka nikdy nepřetočí, například během zběsilé jízdy z kopce.

4. Adaptér na snížení sedátka
Na klasickém odrážedle bez adaptéru by náš syn nebyl schopný jezdi... prostě by nožkama nedosáhl na zem. Musel by zbytečně čekat, až vyroste. S First BIKEM může už ve dvou letech trajdat. Adaptér není součástí běžné výbavy, musí se dokoupit, ale 190 Kč za to fakt stojí. Co je taky fajn, že odrážedlu jen tak rychle nevyroste. Sedátko se dá výškově nastavit (nepotřebujete na to nářadí), takže můžete drandit do pěti let. 

5. Ruční zadní brzda
Zatím ji nepoužíváme (brzdí nohama), ale myslím, že příští sezónu bude velmi aktuální. Skvělý nácvik na klasické kolo.

6. Žádné ostré části
Když vidím, jak syn relativně často padá, jsem fakt ráda, že nikde nic nečouhá a syn se nemůže na nic nabodnout.

7. Nafukovací kola
Neumím si představit, jak by se náš syn kodrcal na všudepřítomné zámecké dlažbě s plastovými kolečky. Nafukovací kola zvládnou dlažbu, kostky i lehčí terén. 

8. Chrániče na rukojeti
Řídítka jsou zakončena gumovými zarážkami, které chrání dětské ruce před nárazy... kolikrát už jsme odřeli někde zeď a zatím bez zranění.

9. Vymakané sedátko 
Vypadá trochu zvláštně, ale fakt je, že z něj syn nepadá. Prostě se tam uhnízdí a jede. 

10. Záruka
Časově neomezená záruka na rám a vidlici a 5 let záruka na ostatní části. Poctivý německý výrobek s poctivou zárukou. Das ist super :-)

Mrkněte na video ZDE.

Můžeme jen doporučit. Jezdíme od dvou let, padáme, žádné zranění. Syn odrážedlo miluje, vyrážíme skoro každý den, ujede i několik kilometrů a výrazně jsme zrychlili pohyb... až moc :-)
Spokojený cyklista