úterý 1. srpna 2017

Cyklovíkend na Valašsku

Máte volný víkend a chcete se projet s dětmi na kole? Máme pro vás inspiraci. Je to naše oblíbená cyklostezce Bečva. 

Trasu jsme už jeli před lety s cyklovozíkem, minulý rok si ji dala jen mužská část naší rodiny, letos jsme vyrazili všichni společně, František na kole a FollowMe a Bělka v cyklosedačce.

Začali jsme na Třeštíku, kam nás vyvezl cyklobus, sjeli po zelené značce do Velkých Karlovic a pak už se jen kochali. Oběd jsme si dali v Karlovicích na Kyčerce a pokračovali se okoupat na Balaton. Dále jsme pokračovali kolem Bečvy do kempu v Hovězí, kde jsme přespali v chatce. 
Druhý den jsme pokračovali kolem Bečvy do Vsetína a dále do Semetína, kde si v někdejším kempu můžete chytit ze sádky pstruha, kterého vám na místě udělají na oběd. Kluci chytili jednoho a další nám chytit pan správce. Moc jsme si pochutnali! Dále jen opravdu mírně zvlněnou trasou do Valašského Meziříčí, odkud nám jezdí vlak domů.Máte-li čas, chuť a síly, můžete pokračovat do Rožnova pod Radhoštěm nebo ještě dál do Horní Bečvy odkud jede opět cyklobus. 

Proč vyrazit na cyklostezku Bečva? 

 • Ideální trasa pro děti - skoro pořád mírně z kopce, cyklotrasa oddělena od ostatní dopravy.
 • Krásná zvlněná valašská krajina, dřevěné domečky, ovečky.
 • Na začátku trasy super sjezd beskydskými lesy.
 • Skvělá koupačka v Balatonu - čistá voda, písčitá pláž, záchody, občerstvení.
 • V Hovězí slušný kemp, kde vám ráno udělají snídani snů - kafe, frgál, koblížky :-)
 • Chytíte si rybu a hned si ji dáte k obědu.
 • Dobrá dopravní dostupnost - v cyklobusu vám vše pomohou naložit, přímý vlak z ValMezu taky potěší.

Tak co, kdy vyrážíte? :-) A tady máte celou trasu jako na dlani.3 komentáře:

 1. Dobry den, diky za super tip na vylet! Zvazujeme jet tuto nedeli. Mame tri deti (8,5,3). Nejstarsi by jel na 20'' kole, prostredni na 16'' kole, nemaji odpruzene vidlice. FollowMe nemame. Nejmladsi dcera by jela v sedacce vzadu na kole s tatinkem. Mame trochu obavy z trasy Trestik->Babska. Zvladnou to deti v pohode? Není sjezd příliš náročný? Diky predem za odpoved

  OdpovědětVymazat
 2. Tam je to fakt pěkné. Máme nedaleko odtamtud chalupu, teď jsme tam snad co čtrnáct dní. :) Na kolo tam jsou ideální trasy, teda pokud vás nebaví jezdit jenom po rovině, ale občas si chcete dát i nějaký sjezd nebo terénní nerovnost. :) My se chystáme na kola příští týden, snad už tou dobou budeme mít doma hotový zavlažovací systém, který nás teď trochu brzdí. :) Ale věřím že ano a vyrazíme. :)

  OdpovědětVymazat