úterý 27. května 2014

Digitální cyklonomádi

Je tu léto, čas dovolených. Nebo ne?
My letos v červnu (už v pondělí :-) vyrážíme do světa jako digitální nomádi. V našem případě cyklonomádi.

Kam jedeme a proč?
V roce 2010 jsme ještě jako car-free pár vyrazili na cyklodovolenou do Solné komory v Rakousku. Byli jsme nadšeni...krásou krajiny, kvalitou infrastruktury, dobrým jídlem, vstřícným přístupem domorodců. Říkali jsme si, že je to parádní lokalita pro rodinnou cyklodovolenou. A tak se už jako car-free rodina vracíme na místo činu.
Máme v plánu velkolepou cyklojízdu po Rakousku (i Německu) z Landecku do Vídně a dále do Bratislavy. Celá trasa vede kolem řeky Inn a Dunaj. 
Celkem 800 km.

Co tam budeme dělat?
Vyrážíme na celý měsíc červen. Celou akci bereme jako skvělý způsob jak být jako rodina více spolu a užít i nějaké dobrodružství (vezeme si všechno na kolech, spát/jíst/pít/koupat/vegetit budeme tam, kde se nám to bude líbit). 

Na druhou stranu oba dva rodiče jsme celkem dost pracovně vytížení (tatínek vývojář mobilních aplikací, maminka ředitelka neziskovky a PR a marketing na volné noze) a nemůžeme si dovolit být úplně bez kontaktu s práci doma. Proto jsme se rozhodli zkusit to po vzoru našeho kamaráda Roberta Vlacha jako digitální nomádi. O co jde se nejlépe dozvíte na webu Na volné noze nebo přímo od Roba (rozhovor na ČT).

Bereme si své mobily (ještě jeden navíc na rakouskou sim s levným připojením k internetu) a tablet. Pracovat budeme po večerech z kempu (přes WIFI nebo přes tethering). Neplánujeme nic velkého, spíš udržování běžného kontaktu s klienty a kolegy. Líbí se nám představa, že po příjezdu domů na nás nebudou čekat stovky nevyřízených mailů.

Jak jedeme?
Dvě kola, jeden cyklovozík. 
Z F-M na kole na nádraží Ostrava, Svinov na vlak směr Břeclav, kde přespíme.
Druhý den vlak směr Vídeň, přestup na vlak do Landecku. A pak už kolmo kolem Innu a Dunaje. Zpět vlakem domů vlakem z Bratislavy (nebo od tama, kam dojedeme). Nechceme nic hrotit. Cíl a délku trasy budeme upravovat s ohledem na nejmladšího nomádka :-)

Naši cyklonomádskou jízdu budete moct sledovat online na našem Facebooku Car-free rodina.

PS: Děkuji své americké sestře, která bude obývat dočasně náš byt, za péči o naši květenu a vybírání poštovní schránky:-) 8 komentářů:

 1. Paráda! Trochu vám závidím... My jsme vloni jeli s 2 dětmi trasu Passau - Vídeň a hned bych jela zas. Tady jsem sepsala pár praktických informací k cestě, třeba se vám budou hodit :-)
  http://chodimpesky.blogspot.cz/2013/08/s-detmi-na-kole-okolo-dunaje.html

  OdpovědětVymazat
 2. Díky moc za link, rádi proštudujeme.

  OdpovědětVymazat
 3. Výborná inspirace i pro náš :-) krásné zážitky!

  OdpovědětVymazat
 4. Dobrý plán a je tam moc krásně. Z Pasova doporučuju levý břeh až do Schloegenské smyčky a přejet kompou. Modrou oblohu a vítr v zádech. :-)

  OdpovědětVymazat
 5. Úžasné! Moc držím palce, ať to všechno klapne a jsem zvědavý na zkušenosti! :-)

  OdpovědětVymazat
 6. Držím palce,nech vám to krásne vyjde ���� my sme tiez bez auta a zatial skvele zvladame. Maličká bude mať o chvíľu rok a uz sme trikrát vlakom dali SK -Praha /8 hodin/a späť a užili sme si to ��

  OdpovědětVymazat
 7. Pěkně! My se stejnou trasu napojíme v Landecu někdy v druhé půlce července. Trasa Nice-Olomouc. Vyrážíme 8.7. To už vás asi nedoženeme :-) Držím palce.

  OdpovědětVymazat
 8. Tak to vám závidím, že podle blogu máte čas na to jezdit na kole. My předěláváme fasádu, takže jaro trávím na lešení. Zrovna dneska se vztekám, protože mi nejdou zadělat rozbočovací krabice pod omítku. Fakt k vzteku. Ještě v tomhle teple. Ale zase děláme konečně na svým domu, takže z toho má člověk samozřejmě radost. :)

  OdpovědětVymazat