pondělí 20. ledna 2014

První velká plína-free cesta vlakem

Před měsícem jsme absolvovali naši první cestu vlakem úplně bez plíny. Jeli jsme na vyšetření do Olomouce. Čistá cesta vlakem 1 hod 45 minut plus další čas na cestu na nádraží, přestup, zhruba tedy 2,5 hodiny. 

A jak jsme to zvládli? 
Přečtěte si sedmero úspěšných plína-free cestrovatelů :-)

1. Naučit dítě čurat na běžném záchodovém prkénku (tedy bez redukce). 
Chce to trochu cviku a trpělivosti na obou stranách, ale po pár úspěšných pokusech jste bez problému. 

2. Před odchodem na vlak pořádně vyčůrat

3. Dávat dítěti normálně pít, ale zbytečně ho nenalívat.

4. Pokud možno, v osobáku nechodit na záchod. 
Jednak jsou malé, v zimě tam neteče voda (alespoň v starých vagónech mezi FM a Ostravou), ale hlavně jsou většinou špinavé. 

5. Desinfekční ubrousky = naprostá nutnost.
Mějte s sebou desinfekční ubrousky na otření záchodového prkénka. Prodávají se v každé lepší drogérii. My máme z DM, ale dělá je i Savo.

6. Jít na záchod ve vyšší třídě vlaku. 
Už i InterCity nebo EuroCity mají pěknější a hlavně čistější záchody. Pendolino, Leo i Regio jsou z pohledu čistoty v pohodě, ale raději vždy použít desinfekci. Záchody v lepších vlacích jsou většinou i větší, takže se tam s dítětem pohodlně vejdete.

7. Zjistit si předem, kde jsou na nádražích veřejné WC. 
Může se stát, že dítě bude chtít na záchod při přestupech nebo po výstupu z vlaku. Je dobré se na nádraží orientovat. Každá minuta může být drahá a odvrátit hrozbu mokrých kalhot. Pokud nenajdete info o umístění WC na internetu, zkuste se zeptat známých. 

3 komentáře:

  1. ...se záchody to není v tuzemských vlacích snadné...

    OdpovědětVymazat
  2. Jo, i my jsme si na těchto stránkách zde zjistili, že už se konečně může někam vyjet a také jsme to, jak se říká, prubli :) Kupodivu, se nestalo nic zase až tak závažného, až na jedno malé skoro nestihnutí záchodu :) Supr, máme velikou radost z toho, jak ti naši mladí rostou :-)

    OdpovědětVymazat
  3. S dětmi do vlaku? Tak to je hodně odvážné. Já bych s těmi mými frajery nemohla ani autem přes pražskou magistrálu na 10 minut, natož aby mi ještě pobíhali po vlaku. Kdepak. My jezdíme často autobusem, kde mají vynikající tchibo kapsle a hlavně časopisy. Je to takový ten žluťák. Možná jste tím také někdy jeli.

    OdpovědětVymazat