úterý 11. února 2014

Kukla přítel mikrocyklisty

Jarní počasí v zimě nás zaskočilo a neměli jsme vyřešenu pokrývku hlavy pro našeho malého cyklistu, který už sebevědomě brázdí náš park (btw. fakt jsme nečekali, že už v únoru bude umět jezdit na odrážedle).

Helmu na kolo sice má, ale co pod ní? 
Dávala jsme mu tenkou bavlněnou čepici, ale tu už má malou a navíc při silném větru, který teď u nás panuje, měl studené uši.
A pak jsem potkala jednu známou, která svým dětem dává na zimu vlněnou kuklu. Jedná se o kuklu Manymonths z merinovlny. Původní cena je vražedná (480 Kč), tak jsme prosurfovala bazary na internetu a sehnala ji za 250 Kč. 

Hned jak kukla dorazila, nainstalovali jsme a vyrazili jsme na kolo. 
Sedí skvěle, pod helmou se nekrčí, nepadá do očí, kryje i krk, může se schovat i brada, když je moc zima. Nosí mi ji teď pořád, i když nejdeme na kolo. Hřeje, neškrábe a když je moc zima (což se nám letos ještě nestalo), dáme když tak ještě kapuci nebo další čepku. 
Takže Jani G., díky moc za tip! 

Ještě chceme na jaro pořídit chrániče bot na odrážedlo. Např. zde
Máte někdo zkušenost? Předem moc díky za rady!

1 komentář:

  1. Mně se na kukličkách nejvíc líbí, že nemusíme řešit šálu a miminka si je nestrhávají z hlavy, takže jsou ideální nejen pod cyklohelmu, ale třeba i pro nošení v nosítku na zádech. Naše děti nosí kukly také pořád. Od Manymonths máme bavlněnou na období konec jara - začátek podzimu, na zimu máme dvojité merino kukly od Bundle of joy, jejichž cena byla tedy úplně totálně vražedná, ale jsou super i do největších mrazů.
    S chráničemi bot osobní zkušenost nemám, ale děkuji za připomenutí, moje známá mi o nich kdysi velmi nadšeně vyprávěla a já už na ně úplně zapomněla. Na jaře chcem také pořídit odrážedlo, tak by se mohly hodit...

    OdpovědětVymazat