středa 24. září 2014

Innská cyklostezka: Bavorsko

Bavorská část Innské cyklostezky vede chvílemi kolem mohutného Innu, chvílemi po bavorské vysočině, přes krásná bavorská města a městečka.

Souhrnné informace o naší cyklodovolené najdete v článku Inn, Dunaj a my.

Kilometráž
Flintsbach am Inn - 44 km - Schechen (Erlensee) - 38 km - Soyen - 50 km - Mühldorf - 61 km - Scheuhub u Braunau - 40 km - Obernberg - 45 km - Passau

Kempy a hostely
Erlensee, Soyen, Mühldorf (Jugendherberge), Obernberg, Passau
Kemp v Obernbergu se nám líbil asi nejvíc. Terasa, pračka, kuchyňka, super wifi, příjemná paní domácí, co nám půjčila i sušák a kolíčky. A jako bonus - pro hosty kempu zdarma vstup na místní koupaliště, kde mají super bazének pro děti. Užili jsme si to parádně :-)

Pozor! Avizovaný kemp v Braunau neexistuje, spaní možné pouze na zahradě u Gasthof Putscher

Koupačky
Erlensee, Soyensee, Jezero u Braunau

Naše postřehy
Za návštěvu určitě stojí města Wasserburg, Braunau, Pasov a městečko Neubeurn. Zámky a hrady v Bavorsku jsou většinou soukromé a často není možný vstup. Pasov je město s příjemnou atmosférou - město ze všech stran obehnané řekami, s křivolakými uličkami a čilým životem na ulicích. Určitě se vyplatí zůstat klidně celý den.

Povrch cyklostezek je většinou štěrkový, což cyklistům většinou nevadí, ale malým cyklovozíkářům docela jo. Protože bylo sucho, dost se prášilo a bylo to chvílemi nepříjemné. Uvítali jsme, když jsme v Pasově najeli na asfalt. Po cestě spousta jezírek vhodných ke koupání.

Loučení z Alpami
Krásná bavorská kavárna, Neubeurn
Neubeurn
Slepé rameno Innu
Rosenheim
Cyklostezsky v Rosenheimu

Velké prádlo
Kemp u Erlensee
Bavorská vysočina
Wasserburg
RaketaMühldorf
Braunau

Koupalište v Obernbergu

Obernberg

Kemp v Obernbergu


Schärding

Pasov

Soutok Innu a Dunaje
Večer
Ráno